9 апр. 2010 г.

Чорно-біла дискусія # 1

Чорно-біла дискусія
«Життя після навчання за кордоном – повертатися чи залишатися?»


10 квітня 2010, субота, 17-00
Книжкова виставка «Медвін»
Аудиторія 209
вул. Фізкультури 1, Інститут фізкультури, м. Республіканський стадіон


Українці, що навчаються у міжнародному середовищі, часто роблять вибір – намагатися залишитися на роботу за кордоном чи повертатися до дому? Студенти, що подають заявку на стипендію до закордонного вузу, розмірковують про свою мотивацію – поїхати на все життя чи просто отримати досвід? Навіщо взагалі навчатися за кордоном, якщо повертатися? Навіщо взагалі повертатися, якщо вже поїхав?

Чорний та білий – протилежні кольори, що описують два граничних стана думки - «Так» чи «Ні». Головною метою чорно-білої дискусії є зрозуміти як найбільше аргументів «за» чи «проти» за актуальною проблемою. Обговорюючи питання з обох боків та граючи в шахи із аргументами, учасники дискусії приходять до взаємовигідної позиції. Таким чином, дискусія стимулює толерантність суспільства та допомагає поширити особисті обрії сприйняття світу.

Модератор:
Олена Бойцун - економіст-міжнародник, стипендіатка програм Oxford Chevening/OSI, фонду DAAD, Міністерства комерції Китаю тощо. Автор книги «В Оксфорді».

Учасники дискусії:
Олеся Сторожук – керівник та головний редактор проекту Unistudy.org.ua
Максим Яковлєв – суспільствознавець, викладач НаУКМА, стипендіат програм DAAD, Chevening/OSI Oxford Fellowship Programm
Анна Осипчук – соціолог, старший викладач НаУКМА, учасник міжнародних програм у США (Гарвардський університет), Швеції, Канаді тощо.
Ольга Заведія - юрист, експерт з інтернет-маркетингу та молодіжних проектів

Правила:
У дискусії приймають участь 4 особи, які заздалегідь знають тему дискусії та готують аргументи «за» та «проти». Перед початком розігруються стартові позиції учасників («чорне» чи «біле»). Дискусію веде модератор, який слідкує за часом та ходом дискусії, задає питання учасникам. Модератор може будь-якої миті змінити позицію учасника на протилежну, тому учаснику треба намагатися зрозуміти проблему найкращим чином незалежно від того, яку позицію він займає особисто. Наприкінці дискусії модератор дає змогу учасникам висказати свою особисту позицію.
На початку дискусії з залу добровільно обирається «добра фея», яка під кінець заходу може особливо відмітити певного учасника чи певний аргумент дискусії. Як результат заходу, усі аргументи дискусії збираються, систематизуються та поширюються.

Тривалість заходу – 1 година. Вхід вільний.
Чорно-біла дискусія планується проводитися на регулярній основі.

Захід є складовою частиною проекту «В Оксфорді» (http://in-oxford.info/)

Комментариев нет:

Отправить комментарий